Historia

Dom Dziecka Nr 11 „Chata” w warszawskiej Białołęce powstał w latach 60. Na początku był ośrodkiem szkolno-wychowawczym, ewoluował wraz z potrzebami dzieci.

Rozległy, mierzący blisko 2300 m2 budynek, otoczony zielenią i starymi brzozami, przez wiele lat dawał schronienie ponad 120 dzieciakom. Dla każdego „małego” potrzebującego pomocy było i jest tu nadal miejsce. Teraz mieszka tu trzydziestka dzieci. Nasze wieloletnie doświadczenia wyznaczyły kierunek programu naprawczego Chaty. Poszliśmy w małe formy opieki i wychowania dla dzieci (mieszkania filialne). Byliśmy pierwszym domem, który stworzył filie (1991 rok). Staramy się przełamywać stereotypy i profesjonalnie udzielać pomocy.

Udało się nam przez lata stworzyć własny niepowtarzalny klimat Domu. Próbujemy to podtrzymać. Spotykamy się corocznie na wigilii z naszymi byłymi wychowankami i wychowawcami. To piękne wigilie przy świecach dla 150 osób. Zapraszamy zawsze wszystkich. Jeśli nie udało się nam jeszcze do kogoś dotrzeć po latach - to proszę, skontaktuj się z nami!!!