Dom Matka

Dom–Matka usytuowany przy ul. Bohaterów 50 jest swoistym „centrum dowodzenia”. W panelu biurowym pracują: dyrektor domu, administrator, pracownicy działu finansowego oraz specjaliści: pedagog, psycholog, pracownicy socjalni, koordynator pracy z rodziną i inni. To oni koordynują i wspierają pracę filii Domu. Tu spotykamy się wszyscy na ważnych uroczystościach i świętach.

W budynku tym funkcjonują też trzy autonomiczne dziecięce i młodzieżowe zespoły wychowawcze / ok 30 dzieci/. Każdy z nich ma odrębną specyfikę dostosowaną do aktualnych potrzeb wychowanków. Udało się nam tak zmodernizować nasz ogromny budynek, że każda grupa dysponuje niezależnym segmentem mieszkalnym z odrębnym wejściem, własną kuchnią, jadalnią itp.

Dom otoczony jest wiekowymi brzozami i ogrodem pełnym krzewów ozdobnych. Mamy też siłownię, piękną bibliotekę, plac zabaw i boisko do gry w piłkę.

Jednym z najważniejszych mieszkańców Domu jest pies. Czarna suczka (prawie labrador) przybłąkała się do nas – i znalazła tutaj swój Dom. Odwdzięcza się najpiękniej jak potrafi, rozpoznając każdego z nas i witając jak kogoś wyjątkowego…